Gegužės 19 d., antradienį, 11 val., prie Dauniškio ežero duris atvers unikalus ekomiestelis, į kurį kviečiami uteniškiai.
Aplinkos ministerijos organizuojamas renginys ragins visus taupius, sąmoningus, mėgstančius bendrauti ir turinčius nebenaudojamų daiktų dalyvauti veikloje „Perkam, parduodam ir mainom naudotus daiktus“.

Jei namuose yra senų baterijų ar turite pakuočių (metalo, popieriaus ar plastiko) atliekų, būtinai atsineškite jas į renginį. Tam bus paruošti specialūs konteineriai. Jei svajojate apie stilingą rankinę-maišą, atsineškite senus marškinėlius ir dalyvaukite ekodirbtuvių veikloje. Kviečiame ir tuos, kurie galbūt nieko neatsineš, o tiesiog aplankys ekomiestelį“, – skelbiama internetiniame Aplinkos ministerijos portale. 11 valandą prasidėsiantį Ekomiestelio vartų atkėlimą lydės Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino sveikinimo žodis, bus kalbama apie atliekų tvarkymo aktualijas Utenoje, o vėliau lauks smagios viktorinos, rūšiavimo varžybos, muzikinė programa „Išgirsti gamtą“ bei režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“
Viso renginio metu numatoma veikla vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Kiekvienas galės išsirinkti sau jaukią vietą: dalyvauti ekodirbtuvėse, piešti vaikams skirtame kampelyje, mainyti ar parduoti drabužius, rūšiuoti atsineštas pakuočių atliekas, dalyvauti konsultacijose ar tiesiog mėgautis reklaminiais filmais ekrane.