Dalinamės UAB „MVP sprendimai“ informacija

 

Žaliosios pramonės inovacijų programos atliekų perdirbimo ir tvarkymo verslo kontaktų mugė

 

Kviečiame dalyvauti Žaliosios pramonės inovacijų programos kontaktų mugėje, kuri skirta atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriuje veikiantiems verslo ir kitų organizacijų subjektams. Tai galimybė užmegzti ir plėtoti verslo ryšius su Norvegijos atliekų sektoriaus atstovais, pasidalinti idėjomis, inicijuoti dvišalius projektus atliekų tvarkymo bei perdirbimo srityse.

 

Dalyvaudami šioje verslo kontaktų mugėje Jūs:

  • Susipažinsite su Lietuvos ir Norvegijos atliekų tvarkymo ir perdirbimo pramonės situacija bei tendencijomis.
  • Išgirsite apie šiuolaikinius atliekų tvarkymo būdus ir gerąją atliekų tvarkymo bei perdirbimo praktiką.
  • Sužinosite apie galimybes įgyvendinti dvišalius Lietuvos/Norvegijos projektus.

Apsilankysite 3-jose pažangiose atliekų tvarkymo ir perdirbimo įmonėse Lietuvoje, kuriose: maisto atliekos perdirbamos lervų pagalba, įdiegtos inovatyvios nuotekų dumblo ir žaliųjų atliekų kompostavimo, dumblo perdirbimo technologijos ar pažangios metalų ir elektronikos atliekų perdirbimo linijos.

 

Verslo kontaktų mugėje vieną įmonę gali atstovauti ne daugiau kaip 2 atstovai.

Dalyvavimas verslo kontaktų mugėje yra nemokamas.

 

DATA: 2016 m. rugsėjo 26-27 d.

DALYVIAI: Norvegijos ir Lietuvos įmonės, dirbančios atliekų tvarkymo ir perdirbimo srityje

VIETA: Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos g. 20 Vilnius, Lietuva

 

Norinčius dalyvauti, kviečiame užpildyti registracijos anketą.

 

RENGINIO PROGRAMARugsėjo 26 d., pirmadienis
13:30-14:00 Registracija
14:00-14:15 Sveikinimo žodis
14:10-14:25 Atliekų tvarkymas ir perdirbimas Lietuvoje Raminta Radavičienė,Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos (LKATA) prezidentė
14:25-14:40 Atliekų tvarkymas ir perdirbimas Norvegijoje Frode Syversen, Mepex Consult AS generalinis direktorius
14:40-15:00 Dvišalio bendradarbiavimo galimybės atliekų tvarkymo ir perdirbimo srityje Tor Mühlbradt, Innovation Norway tvarumo padalinio specialusis patarėjas
15:00-15:15 Lietuvos bendradarbiavimas su Norvegija: kaip kartu galime įveikti atliekų tvarkymo iššūkius Arūnas Makauskas, UAB „Ecoservice“ direktorius
15:15-15:30 Maisto atliekų perdirbimas Osle
Nils Finn Lumholdt, The Oslo Waste to Energy Agency medžiagų ultilizavimo ir biologinio apdorojimo skyriaus direktorius
15:30-16:00 Kavos pertrauka
16:00-16:15 Klaipėda: modernus būdas tvarkyti atliekas šalyje
Andrius Kasparavičius, UAB Fortum Heat Lietuva atstovas spaudai
16:15-16:30
Cambi patirtis pūdant nuotekų dumblą ir biologines atliekas Skandinavijoje Fortum
Stefan Sandbacka, Cambi Group AS verslo plėtros viceprezidentas
16:30-17:00 Lietuvos ir Norvegijos įmonių prisistatymas
17:15-20:00 Verslas verslui susitikimai
20:00-21:00 Vakarienė

Renginio moderatorius: Richardas Jonaitis

 

Rugsėjo 27 d., antradienis (vizitai į įmones)
08:00 Išvykimas iš viešbučio (Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos g. 20 Vilnius, Lietuva)
08:30-09:30 UAB Biastra Plius, Sudervė, Vilniaus apskritis.

Viena lyderiaujančių bioskaidžių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje, orientuotų į nuotekų dumblo, žaliųjų ir kitų organinių atliekų perdirbimą į medžiagomis turtingą kompostą. Įmonė naudoja patikrintas technologijas ir techniką, užtikrinančias efektyvių bioskaidžių atliekų tvarkymo procesą. Šiuo metu įmonė perdirba per 30 000 tonų dumblo ir tiek pat žaliųjų atliekų.

Vizito tikslas: susipažinti su maisto atliekų apdorojimu lervų pagalba – procesu, kuomet gyvulinės maisto atliekos apdorojamos ir duodamos lervoms.

 

Vizitas į įmonę.Maisto atliekų apdorojimas lervų pagalba – procesas, kuomet gyvulinės maisto atliekos (prieš vartotoją, t.y. iš maitinimo įstaigų ar maisto pramonės) apdorojamos ir duodamos lervoms. Vidutiniškai lervos yra išauginamos per 20 dienų vėliau atsijojant jas ir biohumusą. Gaunamas biohumusas kol kas maišomas su kompostu. Tikimasi, kad ateityje lervos  ir lervų proteinas bus naudojamas kaip žuvų pašaras, o dalis lervų bus panaudojamos tolesniam ciklui tęsti, jas išauginant iki musių, kurios dėtų kiaušinėlius.
10:10-11:40

 

UAB Vilniaus vandenys, Vilnius.

UAB Vilniaus vandenys yra didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė, eksploatuojanti Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų vandentiekio bei nuotekų tinklus. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas maždaug 260 tūkst. klientų. Bendrovė tiekia tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių, kurių gylis siekia iki 180 metrų. Per parą savo klientams bendrovė patiekia maždaug 90 tūkst. kubinių metrų skaidraus ir tyro vandens. Tam panaudojamas daugiau nei 1,6 tūkst. kilometrų ilgio vamzdynas, nuotekų šalinimui bendrovė naudoja dar daugiau nei 1,1 tūkst. kilometrų siekiantį vamzdžių tinklą.

Vizito tikslas: sužinoti apie Vilniaus miesto nuotėkų dumblo ir žaliųjų atliekų kompostavimo, dumblo perdirbimo proceso technologiją, kuri yra sukurta Norvegiškos įmonės Cambi Group AS.

Vizitas į įmonę.Vilniaus miesto nuotekų dumblo ir žaliųjų atliekų kompostavimas, dumblo perdirbimo technologija Cambi.Technologija sukurta Norvegijos įmonėje „Cambi“.
12:20-13:20 UAB EMP Recycling, Galinės k., Vilnius.

Pagrindinė UAB EMP Recycling veikla yra antrinių žaliavų supirkimas, surinkimas, perdirbimas ir prekyba. Čia taikant pačius moderniausias perdirbimo technologijas kasmet sutvarkoma per 10 000 tonų Baltijos šalių atliekų. Įmonės turimos technologijos ir įrenginiai suteikia galimybę perdirbti elektros ir elektroninės įrangos atliekas, spalvotųjų metalų ir katalizatorių laužą.

Vizito tikslas: susipažinti su vienos moderniausių regione metalų ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo įmonės procesais ir antrinio daiktų naudojimo skatinimu „gyvai“.

Vizitas į įmonę.Vienos iš moderniausių regione metalų ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo įmonės procesų stebėjimas, antrinio daiktų naudojimo skatinimas „gyvai“.
14:00 Pietūs

 

Detalesnė informacija:

Monika Jakučionytė

monika@mvp.lt

+370 616 76 640